Naścienne kotły kondensacyjne BAXI

Seria Baxi DuoTec Compact i DuoTec Compact +

Seria kotłów Baxi DuoTec Compact to szereg modeli jednofunkcyjnych lub dwufunkcyjnych naściennych gazowych kotłów kondensacyjnych. Wyróżniają się one wśród innych typów urządzeń grzewczych oryginalnym projektem i konstrukcją o wymiarach 700x400x290 mm. Kotły wyposażone są w system samoadaptacji GAC, który kontroluje jakość mieszanki gazowo-powietrznej w celu utrzymania najwyższej sprawności kotła. Ich średnio-roczna sprawność wynosi 109,8 %. Kotły gazowe Baxi zapewniają niską emisję zanieczyszczeń NOx poniżej 19,3 mg/kWh. Wyposażone są również w kompaktowy toroidalny wymiennik ciepła, który wykonany jest ze stali nierdzewnej oraz powiększony, płytowy wymiennik ciepła dla przepływowej produkcji ciepłej wody użytkowej. Niektóre modele występują wraz z emaliowanym podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej o pojemności 100 lub 150 litrów. Pogrzewacz umieszczony jest pod kotłem i chroniony jest anodą magnezową przed wystąpieniem korozji. Zdecydowaną zaletą kotłów Baxi jest modulacja 1:7 oraz system kontroli jakości spalania.

Seria Baxi Mainfour

Kolejne kotły z serii Baxi to niskotemperaturowe naścienne kotły gazowe z otwartą i zamkniętą komorą spalania, Baxi Mainfour 24, 240 i 18 F. Kotły Mainfour wyposażone są do pracy z gazem ziemnym, jednak można dokonać przezbrojenia ich na propan.

Posiadają:

  • ultraszybki miedziany wymiennik bitermiczny, który pokryty jest aluminiowo-krzemową powłoką przeznaczoną do wytwarzania ciepłej wody użytkowej,
  • układ kontrolujący odkładanie się kamienia kotłowego,
  • układ zapobiegający blokowaniu się pompy obiegowej.